• ورود
  • نقشه سایت
اجرای طرح تغییر الگوی کشت در راستای اصلاح الگوی مصرف آب در فضای سبز شهری

اجرای طرح تغییر الگوی کشت در راستای اصلاح الگوی مصرف آب در فضای سبز شهری

یک شنبه 23 اردیبهشت 1397

نویسنده: op/شنبه, 22 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5, منطقه گلمان

رتبه بندی این مطلب:
2/0

به گزارش واحد ارتباطات و روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری،رئیس سازمان اظهارداشت : در راستای صرفه جویی در مصرف آب، سازمان در نظر دارد اقدام به تغییر الگوی کشت و استفاده از گیاهان پوششی جایگزین چمن و گیاهان با نیاز آبی کم، مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی شهر نماید.

علی شایگان گفت:توان مقاومت گیاهان در برابر افزایش دما از جمله اساسی ترین ملاک های تصمیم گیری برای تغییر دادن الگوی کشت در مناطق مختلف است ، کشت گیاهان دارویی و زینتی که آستانه تحمل بالایی در برابر تنش های محیطی دارد، جایگزین خوبی برای گیاهان با نیاز آبی زیاد می باشد؛ کشت این گیاهان به دلیل ارزش افزوده بالایی که ایجاد می کند از منظر اقتصادی نیز بسیار مناسب است.

شایگان ادامه داد: درختچه زیبای گل محمدی از جمله گیاهانی است که توان بالایی برای مقابله با افزایش دمای هوا دارد و می تواند با میزان آبیاری بسیار پایین به حیات خود ادامه دهد. این گیاه مناسب برای کشت در زیر فشارقوی ها است که می تواند درآمدزایی خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد کند.

وی در پایان ادامه داد: انتظار می رود تمامی نهادها در تحقق برنامه های مدیریت منابع آبی همکاری کنند تا بتوانیم از این طریق کمبود منابع آبی را مدیریت نموده و با بحران کم آبی مقابله نماییم چرا که این موضوع برای ما از اهمیت به سزایی برخوردار است و اگر مورد بی توجهی قرار گیرد عواقب جبران ناپذیری به بارمی اورد

امید است با تلاش همگانی بتوانیم با تغییر الگوی کشت گیاهان در فضای سبز شهری گام موثری برای کاهش مصرف آب برداریم.

تعداد نمایش ها (1704)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان