• ورود
  • نقشه سایت

رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری بر مدیریت مصرف آب در فضای سبز شهری تاکید کرد

دوشنبه 27 فروردین 1397

  • 26 فروردین 1397
  • نویسنده: op
  • تعداد نمایش ها: 2125
  • 0 نظرات
رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری بر مدیریت مصرف آب در فضای سبز شهری تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری ، رئیس سازمان اظهار داشت: نگهداری  از محیط زیست به عنوان یک وظیفه عمومی در قانون اساسي ذکر شده و مورد تاکيد قرار گرفته است. بنابراين همه ما  بايد بدانيم که اين محيط زندگي مربوط به همه ماست و بايد از آن نگهداری و مراقبت کنيم.

علی شایگان ادامه داد: يکي از مسائلي که همواره درباره آن بحث مي شود ميزان آب مصرفي در فضاي سبز شهري است و سازمان در طی سالهای گذشته تلاش های زیادی را در جهت کاهش  این دغدغه و بهبود استفاده از منابع آبی نموه است و یکی از اين ابعاد استفاده از بازيافت منابع پساب به جای آب شرب است که حرکت بسيار خوبي بوده و قطعا مي تواند منشا اثرات بزرگي باشد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح باید در قالب افتتاح پروژه ها و عقد قراردادهایی به اجرا دربیاید تا بتوانیم در آينده درصد وابستگي فضاي سبز به آب شرب را کاهش دهيم.

رئیس سازمان، تغییر در الگوی کشت را از دیگر موضوعات حائز اهميت در زمينه کاهش مصرف آب دانست و گفت: با توجه به اين نکته که شهر ما در يک منطقه خشک قرار دارد بايد توقعاتي که از فضاي سبز داريم را با سرمايه هايمان هم سطح کرده و در اصلاح آن بكوشيم و در حال حاضر سازمان در تلاش است با کاهش سطح کاشت چمن درفضای سبز سطح شهر  و با تغییر الگوی کاشت و استفاده از گیاهان پوششی جایگزین چمن و گیاهان با نیاز آبی کم، گونه های مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی شهر گام موثری برای کاهش مصرف آب و کمک به احیا دریاچه ارومیه بردارد.

شایگان در پایان گفت: کاشت باید با مدیریت، درایت وعلم انجام شود. نمی توان هر نهالی را در هرجایی کاشت هرنقطه وگوشه شهر وکشور گیاهان خاص خود را می طلبد

بنابراین به منظور جلوگیری از تنش های آبی و بحران آب، ضروری است همه آحاد مردم در مصرف آب نهایت دقت و صرفه جویی لازم را  داشته باشند. همچنین باید به صورت بنیادی در دیدگاه هایمان در خصوص فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب تغییراتی ایجاد کنیم و آن را به عنوان یک کالای ارزشمند اقتصادی در توسعه کشور و استان مان بدانیم.

امید است در اجرا و پیگیری طرح ها و اقدامات لازم در زمینه حفظ و مصرف بهینه از منابع آب بخوبی عمل کنیم. چرا که هر کجا آب باشد آبادی هم خواهد بود.

Print

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان