• ورود
  • نقشه سایت
سم اندود کردن درختان آلوده به آفت سوسک های چوب خواردرسطح شهر

سم اندود کردن درختان آلوده به آفت سوسک های چوب خواردرسطح شهر

یک شنبه 11 تیر 96

نویسنده: op/شنبه, 10 تیر,1396/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5

رتبه بندی این مطلب:
3/0

 به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه  علی شایگان اذعان داشت :با توجه به احتمال آلودگی درختان نارون ، بید و همچنین دیگر درختانی که تنه آنها آسیب دیده به انواع سوسک های چوب خوار می باشد، سازمان اقدام به سم اندود کردن درختان با استفاده  از سموم تماسی، نفوذی نموده است.وی  خاطر نشان  کرد برای نتیجه بهتر سمپاشی دو هفته بعد، عملیات مجددسمپاشی  دردستور کار سازمان قرارگرفته است.

وی در ادامه مطالب خویش افزود:حشرات چوبخوار از آفات مهم درختان فضای سبز هستند. که تنوع گونه‌ها و شدت حمله آنها ارتباط زیادی با شرایط اقلیمی دارد بدین معنی که هوای گرم تابستان  باعث تبخیر سطحی شده و نهایتاً به‌علت فقدان آب کافی تغییراتی در کمیت و کیفیت شیره گیاه به‌وجود می‌آیدکه  این امر باعث می‌شود که حشرات چوبخوار از فاصله دور قادر به تشخیص این درختان باشند.

مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری ارومیه در پایان اعلام کرد : سازمان پارکها توانسته است با عمليات به زراعي از قبيل آبياري به موقع و كافي، دادن كود، هرس به موقع، بیلکاری و نيز انتخاب محل مناسب براي كشت درختان وهمچنین با سمپاشی های به موقع گامهای موثری درمبارزه با آفات چوبخوار برداشته باشد.

          

تعداد نمایش ها (4537)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان