• ورود
  • نقشه سایت

فضای گوللر باغی با نصب 115 المان گل عطر آکین شده است

سه شنبه 10 اردیبهشت 1398

  • 10 اردیبهشت 1398
  • نویسنده: op
  • تعداد نمایش ها: 2474
  • 0 نظرات
فضای گوللر باغی  با نصب 115 المان گل عطر آکین شده است

به گزارش ارتباطات و روابط عمومی سازمان، علی شایگان با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره گلها ، بیان کرد:  این جشنواره از12   لغایت 15 اردیبهشت ماه با هدف ايجاد شورو نشاط اجتماعي،  جذب گردشگر و معرفی ارومیه به عنوان شهر بین الملل، ارج نهادن و تبيين اهمیت گل در فضای شهري و ترویج فرهنگ نگهداري از گل ها میزبان شهروندان و گردشگران است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره گل ها در گوللر باغی، عنوان کرد: امسال فضای گوللر باغی  با کاشت500 هزار بوته گل  از 40 نوع  گونه گیاهی عطر آگین و بهاری می شود.
شایگان با بیان اینکه در هفتمین جشنواره گل ها المان های مناسبتی  در گوللر باغی تعبیه شده است ، بیان کرد:  115 المان مناسبتی و ترکیبی از گل ها چون المان کلبه گل و همچنین المان های ارومیه 2020 در محوطه برگزاری جشنواره نصب شده  است.
وی از اختصاص غرفه های تخصصی گل در محل برگزاری جشنواره  گلها خبر داد و عنوان کرد:  در غرفه های تخصصی گل با حضور کارشناسان متخصص گیاه شناسی  نسبت به معرفی انواع گل و همچنین آموزش های لازم در خصوص نحوه کاشت  و نگهداری گل اقدام می شود. 
شایگان به دایر بودن غرفه های از گل با حضور تولید کنندگان برتر گل در محل جشنواره اشاره کرد و گفت:  با هدف ایجاد رقابت و شناساندن ارومیه به عنوان قطب پرورش گل و صادارت آن، تولید کنندگان نسبت به عرضه و معرفی گل می پردازند.
 وی اظهار کرد: جشنواره  گل ها کاملا به صورت خودکفا و از محصولات بومی خود شهرداری برای زیبا سازی فضای جشنواره چون کاشت انواع گل ها استفاده شده است .
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه با بیان اینکه در جشنواره گلها، المان های مختلف نصب شده است، بیان کرد:  در نهمین جشنواره گل ها در گوللر باغی المان والیبال رونمایی می شود.
وی با بیان اینکه همزمان با برگزاری جشنواره گل ها در گوللر باغی در پارک ها صفا، ساعت و استقلال نیز با برگزاری جشنواره عطر گل های بهاری به مشام می رسد، اعلام کرد:  تمبر یادبود نهمین جشنواره گل ها همزمان با برگزاری آیین افتتاحیه رونمایی می شود.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد:  شركت براي عموم شهروندان و گردشگران از محل برگزاري جشنواره گل ها در پارک  گوللر باغی آزاد است و بازديد كنند گان مي توانند همه روز از 12 لغایت  15 اردیبهشت ماه از  محل برگزاري جشنواره بازديد کنند

Print
دسته ها: اخبار
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان