• ورود
  • نقشه سایت

پارک محله ای بشارت با ۵۵۲۱ مترمربع مساحت آماده بهره برداری شد

چهارشنبه 24 آبان 1402

  • 23 آبان 1402
  • نویسنده: park
  • تعداد نمایش ها: 90
  • 0 نظرات
پارک محله ای بشارت با ۵۵۲۱ مترمربع مساحت آماده بهره برداری شد

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان، علی شایگان با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی شهرداری ارومیه برای توسعه سرانه فضای سبز در سطح شهر اظهار کرد: بنا به دستور شهردار ارومیه و با تلاش پرسنل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری پارک محله ای در خیابان شهید بشارت منطقه سه شهرداری به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این پارک پنج هزار و 521 مترمربع مساحت داشته و معابر بتن پلاک آن یک هزار و 328 مترمربع است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه گفت: مساحت فضای سبز این پارک یکهزار و 794 مترمربع و مساحت فضای بازی در نظر گرفته شده برای کودکان 350 مترمربع است. شایگان ادامه داد: از کل مساحت پارک 97 مترمربع برای تجهیزات ورزشی، یک هزار و 278 مترمربع برای چمن کاری، 109 مترمربع گل کاری و 342 مترمربع نیز برای درخت و درختچه کاری در نظر گرفته شده است.

وی به هدف گذاری سازمان فضای سبز در توسعه گونه های درختی کم آب بر و سازگار به اقلیم خشک و نیمه خشک با هدف صرفه جویی در مصرف آب اشاره و عنوان کرد: تا کنون 53 اصله درخت به صورت نهال در پارک شهید بشارت کاشته شده که از این تعداد 31 اصله زبان گنجشک، 22 اصله توت، 14 اصله توری، 3 اصله باران طلائی و یک اصله سدروس هستند. شایگان تصریح کرد: کل درختچه های کاشته شده نیز یک هزار و 500 بوته بوده که از این تعداد یکهزار و 200 بوته اسطوخودوس و رزماری، 220 بوته گل محمدی، 70 بوته سرو خزنده و 10 بوته اسپیره هستند.

وی عنوان کرد: برای آماده سازی این پارک جهت بهره برداری یک عدد مخزن آب 45 هزار لیتری، 160 متر سیستم لوله کشی، 2 پایه چراغ 9 متری به همراه 8 عدد پروژه ال ای دی، 10 عدد نیمکت و 5 دستگاه بدن سازی نصب شده است. رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه کل خاکبرداری انجام گرفته در این پروژه شامل نخاله های موجود را 120 مترمکعب عنوان کرد و یادآور شد: برای آماده سازی پارک شهید بشارت 595 مترمکعب خاکریزی جهت استقرار فضای سبز انجام گرفته است.

Print
دسته ها: اخبار
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

گالری تصاویر

آمار بازدید
دی ان ان