• ورود
  • نقشه سایت
امام صادق (ع): در غيرتمندبودن مؤمن همين بس كه هرگاه كار زشت و ناپسندى مشاهده كرد خداى متعال از نيّتش در مورد ناخوش داشتن آن منكر آگاه باشد.

EasyDNNNews

تولید خاکبرگ با استفاده از برگ های خزان شده

تولید خاکبرگ با استفاده از برگ های خزان شده

پنج شنبه 20 آبان 1395

نویسنده: op/چهارشنبه, 19 آبان,1395/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اداره فنی و اجرایی, اخبار منطقه 5

رتبه بندی این مطلب:
4/5

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه مهندس علی شایگان گفت: در فصل پاییز برگ های خزان شده و دمبرگ درختان و چمن های قیچی شده و برگ های تجمع یافته در پای درختان توسط عوامل اجرایی جمع آوری گردیده و به گودال های احداث شده در واحد تولیدات سازمان پارک ها و فضای سبز جهت سیلوی برگ انتقال می یابند.

مهندس علی شایگان  با اعلام این خبر اظهار داشت: مدت زمان لازم برای فرآوری خاکبرگ حدود یک سال است که در این زمان با فراهم آوردن شرایط لازم جهت فعالیت میکرو ارگانیسم ها مانند تامین رطوبت ، دما ، تهویه و کود دهی ، موجبات تسریع  فرآیند پوسیدگی و تجزیه کامل برگ ها صورت گرفته و در نهایت خاکبرگ تولید می شود. که با این روش عناصر موجود جذب شده توسط گیاه دوباره به چرخه طبیعت بازگردانده می شود.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه با بیان اینکه خاکبرگ های تولید شده توسط سازمان در سال های آینده به عنوان بستر کاشت گل و گیاهان و همچنین بهسازی خاک مورد استفاده قرار میگیرد گفت امید است علاوه بر تامین عناصر مورد نیاز گیاهان راهی جهت کاهش هزینه های موجود با هدف اصلاح الگوی مصرف را داشته باشیم.تعداد نمایش ها (7084)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
آمار بازدید
دی ان ان