• ورود
  • نقشه سایت
امام صادق (ع): در غيرتمندبودن مؤمن همين بس كه هرگاه كار زشت و ناپسندى مشاهده كرد خداى متعال از نيّتش در مورد ناخوش داشتن آن منكر آگاه باشد.

EasyDNNNews

شروع ثبت نام درخواست هاي مردمي درقالب عمليات هرس زمستاني درختان و درختچه ها

شروع ثبت نام درخواست هاي مردمي درقالب عمليات هرس زمستاني درختان و درختچه ها

شنبه 11 دی 1395

نویسنده: op/جمعه, 10 دی,1395/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5, منطقه گلمان

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تمامی گیاهان و درختان سرمایه های ارزشمند شهر به حساب می آیند که حکم ریه های تنفسی شهر را دارند و می توانند به تلطیف هوای شهر کمک کنند .

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری ارومیه مهندس علی شایگان اذعان داشت: سازمان پارك ها و فضاي سبز اروميه در نظر دارد با توجه به فرا رسيدن فصل زمستان که بهترين زمان هرس درختان و درختچه ها درفضای شهری می باشد نسبت به هرس زمستانه اقدام نمايد.

ایشان اظهارداشت: در سالهای اخیر در برخی از شهرها بدلیل عدم آگاهی از این موضوع ، درختان کهنسال را که طی سالهای متمادی با زحمت و هزینه های فراوان به اندازه قابل توجهی رشد کرده بودند را با هرس غیر اصولی قسمتی ازدرخت را از بین برده و شکل بسیار زننده ای برای درخت در همان سال و سالهای آتی ایجاد می کردند.وی ادامه داد: درختی که هرس سنگین می‌شود تعداد جوانه‌های کمتری برای رشد شاخه‌هایش در فصل بعد دارد، بنابراین مواد غذایی ذخیره شده در درخت به شاخه‌ها و جوانه‌های کمتری قسمت شده و در نهایت شاخه‌های جدید رشد بیشتری خواهند داشت.

ایشان در ادامه مطلب بیان نمودند ، منظور از هرس جوانسازی درختان و متعادل کردن اندام های هوایی یا اندام های زیرزمینی درختان می باشد ومعمولاً هرس زمستانه به هنگام خزان گیاه انجام می‌شود،از این نظر که هنگام خزان، شاخه‌ها فاقد برگ بوده و به آسانی قابل رؤیت هستندواجرای هرس زمستانه دقیق‌ترخواهد بود.وی تصریح کرد هرس زمستانه درختان موجب تقویت شاخه‌های تولید شده در سال آینده می‌شود و چنانچه درخت هرس زمستانه نشود یا هرس سبکی در روی آن صورت گیرد، شاخه‌های حاصل از رشددرسال جدید کمتر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبزشهرداری ارومیه در پایان آمادگي سازمان را جهت انجام هرس درختان درسطح مناطق پنج گانه ، گلمان و جنگلكاري هاي شهر اعلام داشته واز شهروندان محترم خواستند که درخواست هاي خود را به سازمان پاركها و فضاي سبزشهرداری ارومیه  واقع در خيابان كاشاني – خيابان پرهيزگار- به واحد حفظ و گسترش تحویل نمایند.

 

تعداد نمایش ها (4608)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
آمار بازدید
دی ان ان