• ورود
  • نقشه سایت
امام صادق (ع): در غيرتمندبودن مؤمن همين بس كه هرگاه كار زشت و ناپسندى مشاهده كرد خداى متعال از نيّتش در مورد ناخوش داشتن آن منكر آگاه باشد.

استفاده از رول های زرد رنگ برای درختان سطح شهربرای کنترل آفات

استفاده از رول های زرد رنگ برای درختان سطح شهربرای کنترل آفات

چهارشنبه 11 مرداد 96

نویسنده: op/ﺳﻪشنبه, 10 مرداد,1396/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5, منطقه گلمان

رتبه بندی این مطلب:
4/0

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه :علی شایگان با اعلام این خبر به روش های اجرای این نوع مبارزه با آفات اشاره کرد و گفت :کارت های زرد جزو پرکاربردترین مواد بیولوژیک مصرفی می باشندکه با شناسایی به موقع آفات می توان آن را مشاهده و بررسی کرد .وی تصریح کرد: رولهای (نوار) بیولوژیک و چسبناک زرد رنگ که دارای طول موج خاصی بوده و برای حشرات بی خطر می باشد، به دور تنه درختان جهت کاستن از آفات و حشرات مضر استفاده می شود .

وی در مورد نحوه عمل کارت زرد چسبدار این گونه بیان نمود که این تله ها با طول موج رنگی که ایجاد می کنند حشرات را به سمت خود جلب کرده و موجب چسبیده شدن  آفت به سطح کارت می شوند .

وی در ادامه مطالب خویش افزود:از کارت های زرد چسبیده برای کنترل آفاتی نظیر سفید بالک ها مگس های میوز شته های بالدار زنجرک ها پسیل استفاده می شود.

مدیر عامل سازمان درپایان اعلام نمود  :امید است با اجرای این طرح گام موثری در راستای کاهش استفاده از سموم شیمیایی و در پی آن کاهش آسیب های زیست محیطی با بهره گیری از روش های غیرشیمیایی، بیولوژیک و تلفیقی در فضای سبز شهری برداشته باشیم.

 

تعداد نمایش ها (6588)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
آمار بازدید
دی ان ان