• ورود
  • نقشه سایت
امام صادق (ع): در غيرتمندبودن مؤمن همين بس كه هرگاه كار زشت و ناپسندى مشاهده كرد خداى متعال از نيّتش در مورد ناخوش داشتن آن منكر آگاه باشد.

اخبار منطقه 5

استفاده از رول های زرد رنگ برای درختان سطح شهربرای کنترل آفات

استفاده از رول های زرد رنگ برای درختان سطح شهربرای کنترل آفات

چهارشنبه 11 مرداد 96

نویسنده: op/ﺳﻪشنبه, 10 مرداد,1396/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5, منطقه گلمان

رتبه بندی این مطلب:
4/2

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه :علی شایگان با اعلام این خبر به روش های اجرای این نوع مبارزه با آفات اشاره کرد و گفت :کارت های زرد جزو پرکاربردترین مواد بیولوژیک مصرفی می باشندکه با شناسایی به موقع آفات می توان آن را مشاهده و بررسی کرد .وی تصریح کرد: رولهای (نوار) بیولوژیک و چسبناک زرد رنگ که دارای طول موج خاصی بوده و برای حشرات بی خطر می باشد، به دور تنه درختان جهت کاستن از آفات و حشرات مضر استفاده می شود .

وی در مورد نحوه عمل کارت زرد چسبدار این گونه بیان نمود که این تله ها با طول موج رنگی که ایجاد می کنند حشرات را به سمت خود جلب کرده و موجب چسبیده شدن  آفت به سطح کارت می شوند .

وی در ادامه مطالب خویش افزود:از کارت های زرد چسبیده برای کنترل آفاتی نظیر سفید بالک ها مگس های میوز شته های بالدار زنجرک ها پسیل استفاده می شود.

مدیر عامل سازمان درپایان اعلام نمود  :امید است با اجرای این طرح گام موثری در راستای کاهش استفاده از سموم شیمیایی و در پی آن کاهش آسیب های زیست محیطی با بهره گیری از روش های غیرشیمیایی، بیولوژیک و تلفیقی در فضای سبز شهری برداشته باشیم.

 

تعداد نمایش ها (6973)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
آمار بازدید
دی ان ان