• ورود
  • نقشه سایت
امام صادق (ع): در غيرتمندبودن مؤمن همين بس كه هرگاه كار زشت و ناپسندى مشاهده كرد خداى متعال از نيّتش در مورد ناخوش داشتن آن منكر آگاه باشد.

اخبار منطقه 5

فضا سازی و زیبا سازی منظر شهری ارومیه

فضا سازی و زیبا سازی منظر شهری ارومیه

یکشنبه 6 آبان 1397

نویسنده: op/شنبه, 05 آبان,1397/دسته ها: اخبار, اخبار منطقه 1, اخبار منطقه 2, اخبار منطقه 3, اخبار منطقه 4, اخبار منطقه 5

رتبه بندی این مطلب:
5/0

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری : رئیس سازمان از نصب آبنما های زیبای مینیاتوری سنتی با نور پردازی های رنگی متنوع همراه با تلفیقی از گلهای زیبای پاییزی در سطح معابر، میادین و گذرگاههای عمومی خبرداد. و با تاکید به لزوم فضاسازی و زیباسازی در سطح شهر گفت: کارشناسان سازمان با بررسی امکانات و ارزیابی محیط در راستای  ایجاد هماهنگی، تعادل و توازن در محیط زیست شهری، حفظ روابط اکولوژیکی ، کاهش آلودگی و افزایش زیبایی بصری  اقدام به انتخاب مناسب ترین گونه های گیاهی گلدار و زینتی و تلفیق دادن آنها با سبک معماری سنتی و وسواس در انتخاب رنگ نوری متناسب نمودند.

وی با اشاره به اینکه نصب آبنما در میادین و معابر شهر تأثیر بسزایی در زیباسازی فضای شهری دارد، خاطرنشان کرد: وجود آب‌نما در میادین، معابر و گذرگاه های عمومی با صدای آبی که ایجاد می‌کند علاوه‌ بر زیبایی منظر شهری در ایجاد آرامش و تلطیف هوا هم اثرگذار است.

شایگان در ادامه به کاشت بیش از ۵۰هزار بوته از انواع گلهای فصلی پائیزی و تلفیق آن با انواع ائلمانهای میناتوری که به تازگی در میادین و معابر شهری نصب شده اند نیز اشاره کرد و از تولید انواع گونه های گلهای فصلی در گلخانه های سازمان و کاهش هزینه های سازمان خبر داد و پیروی از الگوی اقتصاد مقاومتی و کاهش حداکثری هزینه ها و بهره وری را سیاست و خط مشی اصلی سازمان عنوان کرد .

 

 

تعداد نمایش ها (3991)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
آمار بازدید
دی ان ان